Powtórne przyjście Pana Jezusa jest bliskie...

Awaryjne rozwiązani...
 
Notifications
Clear all

Awaryjne rozwiązania na brak ogrzewania

1 Posty
1 Users
0 Likes
439 Widok
Marek
(@admin)
Posty: 105
Member Admin
Topic starter
 

Co zrobić by nie zamarznąć ?

Nawet najlepiej zaizolowany dom po pewnym czasie się wystudzi, jeśli nie dostarczymy my choć trochę ciepła. Jeśli podstawowe źródła ciepła padną, trzeba uruchomić źródła awaryjne.

Załóżmy, że jest brak prądu i przypada to na okres zimowy i co wtedy? W co się zaopatrzyć :

  • Podstawa to ciepłe koce i śpiwory
  • Jeśli mamy  możliwość to warto zainstalować sobie kominek lub kozę- wtedy zawsze można rozpalić i się ogrzać, na kozach dodatkowo możemy coś zawsze ugotować.
  • Promiennik gazowy - czyli butla gazu i do tego zamontowany promiennik. Trzeba jednak uważać i zapewnić dopływ świerzego powietrza.
  • Biokominek - Biokominki to skrzyżowanie kuchennego palnika na etanol (do podgrzewania potraw na stole) z ozdobną obudową. Korzysta z drogiego paliwa (do kupienia na Allegro już za nieco ponad 5 PLN/litr). Można z niego korzystać w pomieszczeniach (z takimi zastrzeżeniami, jak powyżej). Bardziej dekoracyjny, niż do wykorzystywania na co dzień, ale w razie awarii będzie się świetnie spisywał.
  • Jeśli mieszkamy w domku i mamy piec na pelet lub ekogroszek - to przy awarii prądu mamy problem. Potrzebujemy prądu do sterownika pieca, wentylatora, podajnika i pompki CO2. Ja rozwiązałem to w taki sposób u siebie w domu: 2 solary(2x270W)+przetwornica+3 akumulatory i do nich podłączyłem piec. I działa. Niezależny prąd dla pieca + można spokojnie podłączyć jakieś oświetlenie. 
  • agregat prądotwórczy - zapewni nam prąd do pieca i do innych urządzeń

 

Może macie jeszcze jakieś pomysły? Piszcie.

This topic was modified 3 lata temu by Marek
 
Opublikowany : 27/03/2021 6:47 pm
Share: