Powtórne przyjście Pana Jezusa jest bliskie...

Notifications
Clear all

Brak warunków

Matrix
(@matrix)
New Member

Mieszkam w bloku i mam mocno ograniczone środki finansowe i materialne. Jestem w stanie zrobić zapasy na około 3 miesiące.  Czy ktoś z Was bracia i siostry  jest w podobnej sytuacji? Macie jakieś wskazówki? Jak jest tu ktoś z Piły lub okolic to proszę o kontakt. 

Cytat
Topic starter Opublikowany : 27/03/2021 9:27 pm
Mia
 Mia
(@mia)
New Member

Witam,

Myślę że podstawa jest zaufanie Bogu który zna nasze możliwości i zatroszczy się o nasze potrzeby. Jak będzie trzeba to  rozmnozy przysłowiowy chleb. Proszę się zbytnio nie zamartwiac i zostawić wszystko Panu który jest chojny dla swoich przyjaciol:)

Jesteśmy wezwani do zrobienia zapasów ale każdy według swoich możliwości.

Pozdrawiam

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/03/2021 10:32 pm
Marek
(@admin)
Member Admin
Wysłany przez: @mia

Witam,

Myślę że podstawa jest zaufanie Bogu który zna nasze możliwości i zatroszczy się o nasze potrzeby. Jak będzie trzeba to  rozmnozy przysłowiowy chleb. Proszę się zbytnio nie zamartwiac i zostawić wszystko Panu który jest chojny dla swoich przyjaciol:)

Jesteśmy wezwani do zrobienia zapasów ale każdy według swoich możliwości.

Pozdrawiam

Dokładnie, zacząć trzeba od przygotowania duchowego to najważniejsze.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/03/2021 10:40 pm
Smoking_runner
(@smoking_runner)
Trusted Member

Ile możesz tyle przygotuj. O resztę się nie martw. Ja kupuję zawsze najtańsze produkty ale z najdłuższym terminem ważności.  Niestety najtaniej jest w Biedr...

- 1kg makaron swiderki Dobrusia 2.49zl termin do 2024.

- 300g konserwa najtańsza 2.99 za 300g termin 2022r.

-teraz był paprykarz 330g po 2.29zl/szt termin do 2024r.

- w tesco wczoraj trafiłem kasze w promocji z 4.99 na 2.20 za kg z terminem 2023r.

Nie kupuje raz a dużo... tylko systematyczne jak mam jakieś oszczędności - tez nie jestem Bogaczem  ale powoli  powoli... zapełnia się. ...

smoking_runner

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/03/2021 6:56 am
Janusz
(@janusz)
New Member

Myślę, że nikt samodzielnie nie da rady. Jak nadejdzie czas, to będziemy wiedzieć co dalej. Zapasy robię w miarę możliwości. Z biedry i lidla uważam na kasze i ryż w kartonikach. Niestety jest to towar zarobaczony. W Auchan są duże paczki i dobrej jakości. Osobiście utknąłem na studni, niebawem zacznę dalej kopac

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/03/2021 7:57 pm
Smoking_runner
(@smoking_runner)
Trusted Member

@janusz

@janusz samodzielnie będzie ciężko to prawda... jednak ciężko jest obecnie zaufać tak ad hok... wierzę jednak ze powoli ludzie będą się jednoczyć w wierze i w działaniu... żona czesto mnie pyta skoro Bóg się nami zaopiekuje to po co to wszystko robisz... odpowiadam jej: a może to wola Boża byśmy my zaopiekować się mieli innymi... i temu mamy takie a nie inne przynaglenia... 

Z Bogiem. Ps niedługo wrzucę post w dziale schronienie

This post was modified 4 miesiące temu by Smoking_runner

smoking_runner

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/03/2021 9:52 pm
Janusz
(@janusz)
New Member

Czasem tak się zastanawiam czy wszystko jest ogarnięte. Niestety nie. Najważniejsze sprawy duchowe staramy się na bieżąco ogarnąć. Te materialne też. Narzędzia, zapasy żywności, woda itd. Co do zapasów to wszedłem w słoiki, a co ważne to mleko w proszku. Może lata leżę i do owsa jak znalazł, albo przyjdą do nas z małymi dziećmi. Teraz chcę się skoncentrować na studni i oplatkach, księgach liturgicznych i wszystkim co jest potrzebne do mszy świętej. Myślałem początkowo, że zapasy mają nam służyć......... myliłem się. One mają służyć tym co do nas przyjdą. Tak myślę. 

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/03/2021 12:49 pm
Share: