Powtórne przyjście Pana Jezusa jest bliskie...

ZAPOTRZEBOWANIE - A...

Notifications
Clear all

[Przyklejony] ZAPOTRZEBOWANIE - ARKA MATERIALNA- ZBIOROWE ZAKUPY

Marcin
(@marcin)
Member Moderator

MAGAZYN ŻYWNOŚCI powinien być pokaźny: na rok skromnego przeżycia potrzeba ok. 200 kg na jedną osobę. Sposobów na przechowanie żywności jest sporo. Musi być zabezpieczona przed gryzoniami (beczkę plastikową przegryzą), molami (woreczek foliowy sforsują, chyba że włożymy do środka świeże liście bobkowe czyli laurowe), pleśnią. Podstawa to pełne zboża (potem konieczność rozdrabniania, chociaż i w całości dadzą się ugotować), kasze i płatki, strączkowe (łatwe do zmagazynowania i przechowania): fasola, soczewica, soja, groch; susz warzywny (w szczelnych słojach, w woreczkach próżniowych); konserwy mięsne, owocowe i warzywne zamknięte w słoikach na gorąco. Bardzo ważne są tłuszcze – oleje przechowywane w ciemności i chłodzie, smalec (bardzo trwały, latami się nie psuje), przyprawy do zupy, zwł. sól. Mleko w proszku łatwo zmagazynować po zapakowaniu w worki próżniowe, może leżeć nawet 3-4 lata. Miód. Ziarna, np. słonecznika, te jednak szybko zjełczeją bez opakowania próżniowego.

Pamiętajcie, że należy czynić znak krzyża (wszystko błogosławić) przy pracach związanych z przygotowaniem żywności. W każdej beczce z żywnością powinien znaleźć się też krzyżyk, gromnica, różaniec i woda egzorcyzmowana.

Robiąc przygotowania planujemy zbiorowe zakupy . W okresie miesiąca czasu chcielibyśmy zebrać indywidualne zapotrzebowania na poniższe produkty taka aby jednorazowo zamówienie było duże celem negocjacji lepszej ceny. Każdy będzie płacił przy odbiorze za produkt przy dostawie na wskazany adres jednakże jedyny cel to zebrać maksymalnie duże zbiorcze zapotrzebowanie tak aby wynegocjować dobrą cenę oraz kupić długoterminowy i pewny produkt. 

Lista Produktów na kwiecień ( zbieramy zapotrzebowanie do końca kwietnia 2021 ) 

Taka listę można po uzupełnieniu podesłać na info@koniecczasow.pl 

image

Lista z konserwami

1234
This topic was modified 2 miesiące temu by Marcin
Cytat
Topic starter Opublikowany : 06/04/2021 9:54 am
Smoking_runner
(@smoking_runner)
Trusted Member

konserw nie planujesz zamawiać? 

smoking_runner

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/04/2021 6:16 pm
Dona
 Dona
(@dona)
Eminent Member

Można prosić o bardziej szczegółowe informacje jak fizycznie miałoby to wszystko wyglądać ? czy napisać na maila? 

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/04/2021 11:22 am
Marcin
(@marcin)
Member Moderator

@dona 

Pierwszy cel którego uczymy się od lat - to jak gromadzić i przechowywać żywność. Kupujemy dużo rzeczy nieprzemyślanych i później je wyrzucamy.

Drugi cel - co posiadać niezbędnego i w jakich ilościach aby nie dać się ponieść emocjom i stale coś dokupować oraz martwić .

Trzeci cel zakupić długoterminową żywność z długim terminem ważności gdzie często się zdarza ze przychodzi żywność na krótko przed końcem terminu ważności.

Czwarty cel to otrzymać towar w korzystnych cenach. 

Piąty cel - tyle żywności się marnuje stąd warto ja dobrze spożytkować jako społeczność.

Raz na miesiąc lub kwartał zbierać zapotrzebowanie ze społeczności i negocjować zbiorowo cenę produktów przy założeniu ze płatność jest przy odbiorze na wskazany indywidualny adres tego zapotrzebowania jaki ktoś wskazał .

( nie ma pobierania żadnych zaliczek czy kwot gdyż nie świadczymy usług sprzedażowych ) 

OdpowiedzCytat
Topic starter Opublikowany : 13/04/2021 1:35 pm
Dona polubić
Marcin
(@marcin)
Member Moderator

@smoking_runner

Jak najbardziej konserwy warto posiadać 

Konserwy rybne są najczęściej z trzy letnim okresem ważności

Konserwy typu ( paprykarz ) nawet powyżej 3 lat ważności 

Konserwy mięsne - przeważnie 2 letni okres ważności

Przechowywanie jest możliwe w rożnych warunkach . Znani prepersi proponują chowanie w rurach PCV zakopanych w ziemi przy założeniu smarowania konserwy olejem aby konserwa nie zardzewiała . Wcześniej robimy mapę terenu lub znakujemy przedmioty aby po jakimś czasie zidentyfikować miejsce.

OdpowiedzCytat
Topic starter Opublikowany : 13/04/2021 1:41 pm
Anita
(@anita)
Eminent Member

Żywność kupuję od kilku miesięcy. Na razie na spokojnie, w razie promocji, wyprzedaży dokupuję głównie suche produkty typu ryż, kasze, makarony, strączki, ale też puszki z pomidorami, tuńczyk, olej no i zgrzewka wody przy każdej wizycie w markecie. Staram się kupować takie rzeczy, które tak czy inaczej zjemy, zresztą ceny i tak koszmarnie idą w górę, więc...

Planuję też zrobić więcej przetworów typu gulasze, kiełbasa do słoika itp. oraz zakupić konserwy.

@Marcin - ilość o której piszesz 200 kg to dla mnie totalna abstrakcja, dla  mojej rodziny musiałabym zgromadzić prawie tonę żarcia (na roki!) 🙂

Nie mówię, że to bez sensu, ale ogarnięcie logistyczne tego i przede wszystkim przechowywanie póki co mnie przerasta.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/04/2021 8:06 am
Marcin
(@marcin)
Member Moderator

@anita czy 200 kg na rok na osobę to duzo ? wychodzi średnio 0,5 kg na dzień . Konserwa rybna najczęściej to 170 gram a to np tylko śniadanie a bez chleba sama konserwa to niezbyt syty posiłek dla dorosłej osoby

Dodatkowo pamiętajmy o uchodźcach z miast i rodzinie czyli my mając oczy i rozum powinniśmy wiedząc ze to sie wydarzy zadbać o mniej widzących np ciotki , babcie , dziadków i kuzynów .  Jak przyjadą to pasuje podać rękę. 

Poniżej przykład 34 beczek 30 litrowych co daje mniej więcej tonę . układając jedno na drugim pod sufit to mamy około 1,5 metra powierzchni zabrane 

tona zywnosci
OdpowiedzCytat
Topic starter Opublikowany : 14/04/2021 8:54 am
Smoking_runner i Dona polubić
Anita
(@anita)
Eminent Member

@marcin czy to na zdjęciu powyżej jest cały Twój zapas żywności, czy poglądowe zdjęcie? 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/04/2021 9:37 am
Dona polubić
Marcin
(@marcin)
Member Moderator

@anita To jest przykład. My jesteśmy przygotowani na 10 lat nie wychodzenia poza dom dla 40 osób.  Mogą wyłączyć prąd , odciąć wodę , gaz i zresetować system finansowy włącznie ze zniszczeniem pieniądza. Jedynie nie umiemy przeprowadzić operacji ale obcęgi do wyciągania zębów tez mamy 🙂 Mogą nas wyciąć z systemu PESEL i wcale nie musimy 10 lat się nigdzie pokazywać .No ale jak wybuchnie wojna, będą trzęsienia ziemi , tornada i inne zjawiska astronomiczne to wiadomo ze tylko łaska Boska pozwoli funkcjonować . Polecam się w 100% uniezależnić od pomocy rządzących czy państwa . Ten który pomaga zawsze chce coś w zamian i nie wiadomo jakie ma intencje. Najczęściej osoba co komuś pomaga zaraz po upadku sama powoduje ten wypadek a cel ma prosty aby mu zaufać. Jak wprowadzić jedno światowy rząd - proste . Spowodować brak zaufania do rządów poszczególnych krajów . A jak to zrobić np poprzez szczepionkę . Jak ludzie zaczną umierać lub mieć problemy po szczepionkach ktoś powie ze rządzący im wszystkiego nie powiedzieli i wiedzieli ze to test niebezpieczny . Pomyślmy ze 10 milionów polaków dostanie pewnego dnia informacje ze zostali oszukani przez rządy w tym swoje i ze niedługo umrą bo szczepionka spowoduje zmiany DNA i straszne cierpienia. Mało tego ktoś udowodni ze rządzący wiedzieli o tym i maja na to dowody . Czasy które idą to czasy gdzie warto mieć tylko zaufanie do Boga i nie sugerować sie nawet swoim instynktem . Teraz pomyślmy jaka nienawiść będzie tych co sie zaszczepili do tych co sie nie szczepili ? Stwierdza ze ich oszukano i ze Ci nic nie mówili ze to niebezpieczne ( stworzy się podział ) . Plan oszukania ludzkości czy zwiedzenia jest naprawdę dobrze przemyślany. Większość myśli ze rządzący z medycyna ludzkości pomagają ale będą bardzo zaskoczeni jak wyjdzie prawda na jaw ale już będzie niestety za późno. Może ktoś zadać pytanie to komu zaufać , skoro to Boży plan to tylko Bogu . Mamy pytać Boga i trwać w modlitwie celem rozeznania. 

OdpowiedzCytat
Topic starter Opublikowany : 14/04/2021 11:24 am
Anita
(@anita)
Eminent Member

@marcin

No nieźle.. Poszedłeś na całość 🙂 .

U mnie jest tak, że działam falami, czasem się naczytam, nakręcę i robię zapasy, później rodzina ostudzi moje zapędy i daję sobie spokój, bo daję się przekonać, że jakoś to będzie. W razie czego mamy spokojny azyl na tzw. wygwizdowie, więc może jeszcze będzie czas na zrobienie zapasów?... Póki co staram się nie nakręcać nadmiernie, żyć w miarę normalnie póki się da i pokładać ufność z Bogu.

This post was modified 2 miesiące temu by Anita
OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/04/2021 12:13 pm
Dona
 Dona
(@dona)
Eminent Member

@marcin Wow podziwiam zapał 🙂 Mogę zapytać ile czasu mniej więcej zajęły Ci takie przygotowania?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/04/2021 6:59 pm
Marcin
(@marcin)
Member Moderator

@dona Ponad 3 lata. Proszę nie podziwiać gdyż jak jest ktoś pewny i przekonany to nie ma szczędzenia środków czy gdybania ze moze cos bedzie lub nie.  100% pewne ze niebawem wszystko runie. Jest planowany kryzys ropy stad miasto bez dowozu żywności w okresie 3 dni jest miastem głodnym. Pomyślcie jak zabezpieczyć jedzenie np dla warszawy dla 1,5 miliona ludzi przy braku paliw ? Ani rolnik nie wyjedzie w pole uprawiać. Plan był i jest a apokalipsa sie wypełni co do słowa. Dlatego w jeden dzien wszystko sie zmieni . Sami widzieliscie marzec 2020 gdy zaczęło brakować towaru dlatego mądrzy obserwują i wyciągają wnioski . Później będzie za pozno na mówienie miałeś racje i szkoda ze cie nie posłuchałem. Puki pieniądz ma wartosc warto przemyśleć i dokonać właściwego wyboru . Rządzący wiedza co sie stanie jednakże po co mówić o tym skoro mogą wywołać panikę . Przy braku ropy czy benzyny zostanie tylko to co na półkach w sklepie a przy panice to każdy łapie co pod reką bedzie mial i parę dni a miasta zaczynają głodować . To nie jest gdybanie ze może będzie tylko pewnik ze to nas czeka. 

OdpowiedzCytat
Topic starter Opublikowany : 15/04/2021 6:52 am
Dona
 Dona
(@dona)
Eminent Member

@marcin widzisz Ty zacząłeś dużo wcześniej, ja niestety obudziłam się dopiero w marcu ubiegłego roku jak zaczęła się pandemia.. Dzięki Bogu się obudziłam.. wcześniej czytałam sobie o tych sprawach ale nie przejmowałam się zbytnio myślałam że będzie jeszcze dużo czasu.. zatem jakoś od połowy zeszłego roku robię zapasy, ale też z przerwami... a zatem dużo aż tak nie mam.. zobaczymy Wola Boża będzie co ma być... Z twojego postu wynika że powinno się też zrobić zapas benzyny, mógłbyś poradzić coś jak się do tego zabrać? w czym najlepiej? ile można w ten sposób przetrzymywać? z góry dziękuję jeśli zechcesz się podzielić

This post was modified 2 miesiące temu 2 times by Dona
OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/04/2021 9:42 am
Marcin
(@marcin)
Member Moderator

@dona Tak . Dziękuj Bogu ze dał łaskę na czas bo to dar , a niewiele osób otrzymuje łaskę rozeznania sytuacji . Z mojego postu nie wynika ze trzeba robić zapas benzyny gdyż co nam z dużej ilości benzyny skoro nie będzie po co jechać do sklepu jak nic nie będzie . Jak nic nie będzie to moze wybuchnąć chaos i będzie godzina policyjna lub stan wojenny a przy tym założeniu będzie zakaz przemieszczania sie . Możliwe ze wojsko czy policja będzie cos dostarczała o ile będzie co dostarczać. Benzyny długo sie nie da przetrzymywać gdyż się ulatnia . Jedynie benzyna może sie przydać do agregatu prądotwórczego ale sa już agregaty na gaz stąd w benzynę sie nie zabezpieczam. Patrząc na fakt ze nas coraz bardziej ograniczają w sensie przemieszczania sie stąd nie wiem jaki sens będzie miał samochód z pełnym bakiem paliwa ? 

Pamiętajmy ze idzie czas gdzie bez znamienia czy czipa się nic nie kupi i nic nie sprzeda stad jak nastanie ten czas to juz trzeba to mieć w domu a nie dopiero myśleć o tym . Teraz wprowadzają paszporty szczepionkowe stad Ci niezaszczepieni mogą mieć zakaz się pokazywać w miejscach publicznych w tym robić zakupy. Samochód w czasach ucisku będzie zbędny gdyż bardziej w ukryciu trzeba będzie funkcjonować. 

OdpowiedzCytat
Topic starter Opublikowany : 15/04/2021 10:05 am
Smoking_runner i Dona polubić
Share: