Coś musimy pić 

Obecnie z wodą nie ma problemu odkręcamy kran i leci. Co jeśli jednak nie będzie prądu przez dłuższy czas, wodociągi w miastach staną ?

Musimy zabezpieczyć się na taki scenariusz. Jak to zrobić – jest klika sposobów w zależności od naszych „warunków” mieszkaniowych (miasto/wieś)

Wodę możemy podzielić na 2 rodzaje:

Najlepszym rozwiązaniem jest wykopać studnie głębinową – jeśli ktoś mieszka na wiosce to jest to do zrobienia koszt 5-30tys. Ja osobiście wykopałem studnie na gł. 8m i zapłaciłem firmie(4 lata temu) 2500zł za wykopanie i zamontowanie abisynki – potem dorobiłem sobie jeszcze hydrofor do niej. I mam możliwość ręcznie pompować lub (prąd) hydroforem  – wody jest bardzo dużo. Woda co prawda ma bardzo dużo żelaza(brązowy nalot się robi) ale wystarczy 2-3 krotnie ją przegotować i można pić.  Stale ją używam do podlewania ogrodu czy pojenia zwierząt – królików czy kur.

Gdzieś wyczytałem, że przy takiej studni warto postawić krzyż.

Jeśli natomiast mieszkamy w mieście to jedynym miejscem gdzie taką studnie możemy wykopać są ogródki działkowe – warto rozważyć. Nie zawsze też jest woda w każdym miejscu.

Jeśli jednak wykopanie studnio odpada – to musimy pomyśleć jak efektywnie gromadzić wodę, przechowywać ją i wymieniać.

Woda nie może mieć dostępu światła bo zaczną nam glony wychodzić. Najlepiej się też przechowuje woda zagazowana CO2 – dlatego warto kupić zapas zgrzewek wody min. mocno gazowanej, lub poprzez butle CO2 ręcznie gazować „kranówke”.

https://www.youtube.com/watch?v=S97PURPiq4I

Wodę należy przechowywać w chłodnym i ciemnym pomieszczeniu bez dostępu światła(można nakryć kocem). W czym przechowywać :

 

Co jeśli woda jest brudna zanieczyszczona czym ją odkazić :

Dodaj komentarz